• SLOVO - literárna súťaž

• Dňa 08.06.2022  sa v Pálffyho paláci v Bratislave uskutočnilo slávnostné odovzdávanie cien autorom najlepších literárnych diel ocenených v celoslovenskej literárnej súťaži SLOVO. Žiačka našej školy - siedmačka Barborka Capeková - získala v kategórii 2.stupeň ZŠ/ poézia 3.miesto v tejto súťaži a zároveň aj Cenu verejnosti. Sprevádzala ju jej učiteľka slovenského jazyka - Mgr.Adriana Tichá, ktorá jej prácu zaslala do súťaže. Kvalitu textov aj v tomto ročníku posudzovala odborná porota.Ako sa vyjadrili usporiadatelia súťaže - zaujala nielen literárna kvalita, ale i vnútorná vyspelosť mladých autoriek a autorov, s akou uchopili niektoré témy. Zdôraznili, že písanie má deťom prinášať radosť, pričom každým napísaným dielom si autori zdokonaľujú svoje pisateľské zručnosti. A to je podstatné.

Barborke srdečne blahoželáme a prajeme jej veľa inšpirácií v ďalšom písaní. Snáď čoskoro v rukách budeme držať ňou napísanú knihu.